45 в спор за бизнес Оскарите

Тази година „Мистър и Мисис Икономика” ще раздаде награди в 9 категории

45 мениджъри и собственици на компании влизат в надпревара за Оскарите на бизнеса. Тази година списание "Икономика” ще раздаде наградите „Мистър и Мисис Икономика 2012” в 9 категории:

>> МИСТЪР ИКОНОМИКА
>> МИСИС ИКОНОМИКА
>> за принос в развитието на ИНДУСТРИЯТА
>> за принос в развитието на АГРАРНИЯ СЕКТОР
>> за принос в развитието на МАЛКИЯ И СРЕДЕН БИЗНЕС
>> за принос в развитието на ТУРИЗМА
>> за принос в развитието на БАНКОВИЯ СЕКТОР
>> за принос в развитието на НЕБАНКОВИЯ ФИНАНСОВ СЕКТОР
>> за принос в развитието на ИНФОРМАЦИОННИТЕ И КОМУНИКАЦИОННИТЕ ТЕХНОЛОГИИ (ИКТ)

Претендентите бяха избрани след определяне на критерии и предложения от страна на специално сформиран Комитет по номинациите, в който членуват независими експерти. Нашите гаранти за прозрачни номинации са:
Андрей Георгиев, изпълнителен директор на ФК "Логос-ТМ" АД
Милен Бъзински, частен съдебен изпълнител
Любомир Бояджиев, председател на БАЛИП
Емил Атанасов, изпълнителен директор на „НУРТС България“
Стефан Ненов, управляващ партньор в Мур Стивънс България - Одит ООД       

Сега предстои жури от 33-ма експерти в икономиката и финансите да определи победителя във всяка от категориите с тайно гласуване.

Жури в конкурса Мистър и Мисис Икономика 2012

Почетен председател:

Славка Бозукова, изпълнителен директор на „Стандарт нюз” АД

Членове:

  1. Цветан Василев председател на Надзорния съвет на Корпоративна търговска банка
  2. Кирил Домусчиев  президент на "Хювефарма" АД  и председател на Надзорния съвет на Български морски флот
  3. Стоян Мавродиев председател на Комисията за финансов надзор 
  4. Данчо Данчев председател на УС и изпълнителен директор на ЗАД „Виктория”
  5. Виолина Маринова главен изпълнителен директор на Банка ДСК
  6. Божидар Данев изпълнителен председател на Българска стопанска камара
  7. Левон Хампарцумян председател на Асоциацията на банките в България и главен изпълнителен директор на "Уникредит Булбанк"
  8. Валентин Златев генерален директор на „Лукойл България“
  9. Васил Велев председател на Асоциацията на индустриалния капитал в България
  10. Петър Кънев член на Съвета на директорите на „Демакс” АД
  11. Камен Колчев председател на съвета на директорите на "ЕЛАНА Финансов Холдинг"  
  12. Доц. д-р Григорий Вазов ректор на Висше училище по застраховане и финанси
  13. Д-р ик. н. Емил Хърсев управляващ директор на „Хърсев и Ко” КДА
  14. Петко Николов председател на Комисия за защита на конкуренцията
  15. д-р Йордан Войнов изпълнителен директор на Българска агенция по безопасност на храните 
  16. Румен Порожанов изпълнителен директор на Държавен фонд „Земеделие”   
  17. Христо Христов председател на борда на директорите на „Дарик уеб”
  18. Николай Генчев главен изпълнителен директор на ЗК „Уника” АД
  19. Александър Раков изпълнителен директор на "IBM България"
  20. Милен Велчев главен изпълнителен директор на "ВТБ Капитал България"
  21. Вяра Анкова генерален директор на БНТ
  22. инж. д-р Лъчезар Цоцорков председател на УС на Българска минно-геоложка камара
  23. Проф. д-р Любен Тотев ректор на Минно-геоложкия университет „Св. Иван Рилски“
  24. Цветан Симеонов председател на Българска търговско-промишлена палата
  25. Проф. д.ик.н. Стоян Денчев ректор на УниБИТ
  26. Проф. д.ик.н Стати Статев ректор на УНСС
  27. Борислав Стефанов изпълнителен директор на Българската агенция за инвестиции
  28. Петър Андронов кънтри мениджър на КВС Груп за България
  29. Атанас Фурнаджиев управител на „Мото-Пфое“ – България
  30. Доц. д-р инж. Никола Добрев главен изпълнителен директор на „КЦМ 2000”
  31. Цоло Вутов управител на "Геотехмин" ООД
  32. Иво Георгиев председател на УС на „ТИ БИ АЙ ЕФ Файненшъл Сървисиз”
  33. Валерий Тодоров генерален директор на Българското национално радио

Прозрачността на вота ще бъде гарантирана от одитора на конкурса "Одит Консулт МД" ЕООД, които ще получат и преброят анкетните карти на журито. Вотът ще бъде заверен и протоколиран от нотариална кантора „Росица Рашева”.

Тържествената церемония по награждаването на победителите ще се състои на 28 ноември от 18.00 часа в Националния исторически музей в София и ще се излъчва по Българската национална телевизия.
Отново ще бъде спазена 20-годишната традиция всеки от призьорите да получи статуетката „Рибарят и златната рибка” на Ставри Калинов, превърнала се в символ на конкурса.



Етикети: конкурс | Мистър/Мисис Икономика