Златен български ансамбъл на Световната купа в София

Момичетата на Весела Димитрова изиграха композициите си вчера и днес за оценки съответно - 24.950 и 24.400

Снимка: Economic.bg
Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златните медали в многобоя на Световната купа в София.  Момичетата на Весела Димитрова и Михаела Маевска в състав Симона Дянкова (капитан), Лаура Траатс, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова и Ерика Зафирова изиграха две много силни композиции и с оценки 24.950 на пет топки и 24.400 на три обръча и два чифта бухалки се окичиха със златните отличия.

На второ място е тимът на Италия, а на трето се нареди този на Япония.

Композицията на нашите момичета по музика от филма “Най-великият шоумен” взриви Арена Армеец и получи заслужено най-високата оценка на турнира до момента. Вчера българският ансамбъл изигра страхно съчетание по анимационния филм “Наруто” с 5 топки

В индивидуалната надпревара отново имаме момиче на почетната стълбичка - Катрин Тасева е с бронзов медал. На осмо място в многобоя се класира другата ни състезателка Невяна Владинова. На първо място е представителката на Русия Александра Солдатова, а втора е израелката Линой Ашрам.

Утре надпреварата продължава с финалите на отделните уреди. Катрин Тасева се класира на всичките четири финала, а Невяна Владинова на два - обръч и топка. Българският ансамбъл ще играе и на двата финала.

Припомняме, че това е второто състезание от ранга Световна купа за 2019 г. Миналата седмица в италианският град Пезаро българският ансамбъл спечели среброто в многобоя - първи бяха рускините, а трети останаха домакините от Италия. На финалите момичетата на Весела Димитрова извоюваха злато на три обръча и два чифта бухалки. В индивидуалното Боряна Калейн спечели бронз в многобоя, нареждайки се след руските близначки Дина и Арина Аверини. Във финалите Буба успя да се пребори за сребро на топка, а Катрин Тасева спечели сребро на лента.

Кралица на Световната купа стана Невяна Владинова. Титлата се присъжда след гласуване на журналистите.

Ако сте харесали статията, можете да се абонирате за страниците ни във Facebook и Twitter или да използвате нашия RSS фийд канал, за да не пропуснете нищо интересно от Economic.bg.

Етикети: художествена гимнастика | ансамбъл | златен медал | Световна купа в София