Apple създава собствен сериал
Компанията работи заедно с музиканта Will.i.am

Apple работи по създаването на първата си оригинална телевизионна продукция, която ще разказва за различни приложения, пише Ройтерс.
По проекта компанията работи заедно с музиканта Will.i.am и двама ветерани от телевизионната индустрия Бен Силвърман и Хоуард Оуенс, това съобщи говорителят на Apple, потвърждавайки информацията, която се появи в медиите.
Не е ясно как точно телевизионното шоу ще насърчава или промотира собствения магазин за приложения на Apple, пише New York Times, която първа съобщи за проекта.
Apple също така отказа да разкрие заглавие, финансирането, времетраенето на епизодите, сюжетните линии и датата на премиерата, и как хората ще бъдат в състояние да получат достъп до него.
Новата продукция не е сигнал за по-голямата амбиция на Apple за значително засилване на присъствието в сферата на оригиналните продукции и видео стрийминг, казва Еди Кю - вицепрезидент на отдела за софтуер и услуги.