Мними полицаи откраднаха злато за $5 млн. в Япония
Бандитите са част от организирана престъпна група

Златни кюлчета на стойност 5 млн. долара са били откраднати от мъже, маскирани като полицаи в японския град Фукуока, съобщава в. Japan Times. Дегизираните бандити са спрели група дилъри на инвестиционно злато, пренасящи над 100 кг от ценната стока и са я конфискували. След това са избягали с кола в неизвестна посока.
Потърпевшите са специализирани в препродажбата на ценни метали. Те са закупили кюлчетата в деня преди инцидента.
Открити са униформите на фалшивите полицаи. Смята се, че те са били използвани при подобни престъпления в съседната префектура Ямагучи.
От полицията смятат, че бандитите са били част от добре организирана престъпна група, която предварително е била информирана за доставката на ценния товар.
Според японското министерство на финансите, случаите на нелегален внос на злато са се увеличили след покачването на цените на благородния метал. От юли 2015 г. досега митническите власти са разкрили рекордните 294 случаи на контрабанда.