3 млрд. лв. преизпълнение на приходите през 2015 г.
Ръстът се дължи основно на увеличените постъпления от данъци

Благодарение на добрата работа на правителството, службите, агенциите и всички участващи институции, успяхме да завършим 2015 г. с близо 3 млрд. лв. повече приходи и помощи. Това съобщи премиерът Бойко Борисов в своята Фейсбук страница.
Той публикува и графики, на които се вижда, че приходите в хазната през миналата година са били 32,213 млрд. лв. 24,855 млрд. лв. идват от данъци, а 3,6 млрд. лв. са европейско финансиране.
„Този ръст се дължи основно на увеличените постъпления от данъци - с близо 1,9 млрд. лв., както и увеличените приходи от акцизи - с 0,5 млрд. лв.“, заявява още премиерът.
Министър-председателят благодари на всички за успешните действия срещу контрабандата и безпогрешната работа по усвояване на евросредствата. „2016 г. също я започнахме с впечатляващи приходи, които отново до голяма степен успяхме да постигнем благодарение на борбата с контрабандата“, пише още Борисов.