ALDI предлага безплатно зареждане на електромобили
Германският супермаркет ще инвестира 2,2 млн. евро в проекта

Германската верига супермаркети „Алди“ ще привлича клиенти с електромобили като им дава възможност за бързо и безплатно зареждане на електрически автомобили в 50 от своите магазини, предаде ДПА.
Новите станции за бързо зареждане са захранвани от слънчеви панели, инсталирани на покривите на супермаркетите.
ALDI ще похарчи 2,2 млн. евро за тази услуга в сътрудничество с енергийния концерн RWE.
Клиентите не са задължени да правят покупки в магазина, докато зареждат автомобила си, обяви подразделение на ALDI в Южна Германия.
Първата станция за бързо зареждане на електромобили на ALDI беше открита в Дюселдорф в края на миналия месец и до края на лятото в южната част на страната ще заработят 50 подобни станции.
Компанията посочи, че ще се насочи към големи градове като Франкфурт, Щутгарт и Мюнхен, където досега няма добра мрежа бързо зареждане на електрически автомобили.