Икономика / Енергетика

Още от Енергетика

"Ако не искаме ток, да извадим файтоните и впрегатните волове"

"Ние сме държава, която има ниско потребление на електроенергия, бедно население, нямаме развито селско стопанство. Ако искаме да останем такава, може да се върнем по-назад – да извадим файтоните и впрегатните волове и да орем с тях. Ако искаме д

МИЕ обвини ГЕРБ за дълговете на НЕК

По искане на депутати от Парламентарната комисия по енергетика към Народното събрание на 10.04.2014 г. бе входиран писмен отговор от „Националната електрическа компания“ ЕАД (НЕК) за задълженията й към доставчици на енергията. Това съобщиха

Иран плахо предлага газ на ЕС, за да не гневи Русия

Техеран е готов да доставя газ в Европа, но не в ущърб на Русия. Това стана ясно от думите на иранския министър на промишлеността, рудниците и търговията на ислямската република Иран Мохамад Немацадех, цитиран от световните медии.

Страстите електроенергийни

Не е изненада, че всички компании искат по-високи цени и не толкова защото са алчни, а по-скоро защото през 2013 г. цените в сектора на електроенергията бяха намалени три пъти в рамките на девет месеца

Цената на тока с трудно задържане и невъзможно сваляне

Цената на електроенергията е невъзможно да бъде намалена, а задържането й на настоящото равнище би било трудно. Това каза на пресконференция в Шумен народният представител от Коалиция за България Явор Куюмджиев, предаде БГНЕС. 

Стойнев пита защо няма санкции и срещу "Северен поток"

"Южен поток" може да стане жертва на отношенията Европейски съюз (ЕС) - Русия, се оплака в ефира на БНТ министърът на икономиката и енергетиката Драгомир Стойнев.  “За съжаление "Южен поток" може наистина да се превърне в жертва на отношения

Барбадос минава на 50% слънчев ток към 2025 г.

Половината островна държава Барбадос трябва да премине на слънчеви водонагряващи елементи към 2025 г. Това гласи Националният стратегически план за енергийно развитие на правителството, даден за пример от Програмата на ООН за околна среда (UN

Експерт пита защо не е отнет лиценза на НЕК

Ако се следва логиката на властите, Националната електрическа компания (НЕК) още преди година трябваше да остане без лиценз, казва председателят на Управителния съвет (УС) на Института за енергиен мениджмънт Иванка Диловска.