Наредба за млякото ядоса производители
Според новия регламент не може на едно и също място да се произвеждат продукти от чисто мляко и със заместители
6406
~ 1 мин. четене
Наредба на Министерството на земеделието, публикувана за обществено обсъждане, ядоса производителите на млечни продукти. Текстовете забраняват на едно и също място да се произвеждат едновременно млечни продукти и такива със заместители, съобщи бТВ.
Според статистиката на агенцията по безопасност на храните едва около 75 фирми или 30% от всички млекопреработватели ще изберат да произвеждат само изцяло млечни продукти.
Обаче ще струва средства на бизнеса и може да доведе до ограничаване на дейността им. Представител на такова предприятие обясни, че има две поточни линии за различните продукти. За тях са теглени кредити, които фирмата трябва да изплаща.
Животновъдите обаче подкрепят регламента, защото смятат, че защитава интересите им.