„Лудогорец“ загуби третия си мач от Шампионската лига
Българският отбор игра достойно срещу английския Арсенал

„Лудогорец“ загуби третия си мач от Шампионската лига срещу английския „Арсенал“ с 6:0 в Лондон. Българският отбор игра достойно, но не успя да надиграе един от най-добрите английски отбори. Битката за Шампионска лига продължава с още три мача за Орлите.
Срещата започна с много силен натиск на домакините, които след няколко опасни атаки откриха резултата в 12-ата минута. Алексис Санчес получи извеждащ пас, финтира хвърлилият се на шпагат Козмин Моци и с много красив диагонален прехвърлящ удар матира Владислав Стоянов.
Така се стигна до 42-ата минута, в която Уолкот стреля от 22 метра, Владо Стоянов закъсня с реакцията си и топката влезе за втори път в неговата мрежа.
Втората част започна с много груба грешка в отбраната на Лудогорец, при която Паломино заложи топката на Окслейд-Чембърлейн, който от 7-8 метра покачи на 3:0.
В 56-ата минута резултатът набъбна на 4:0. Марселиньо бе изведен сам срещу вратаря, но бързината не му позволи да се откъсне от бранителите в червено. Въпреки това той имаше отличен шанс да подаде към свой съотборник, намиращ се на изключително добра позиция, но не го направи топката му бе отнета, последва контраатака, при която Йозил надбяга Моци и вкара с техничен шут покрай Стоянов.
Йозил оформи своя хеттрик в 87-та минута, като направи 6:0 с удар от движение с левия крак. Владо Стоянов пипна топката, но не успя да я извади. Само три минути по-рано германецът вкара втория от общо трите си гола за вечерта.
Арсенал продължава да е лидер в група А, със 7 точки, колкото има и Пари Сен Жермен. Лудогорец и Базел остават с по точка в актива си.
„Арсенал“ гостуват на „Лудогорец“ в София на 1 ноември. Решаващият мач за българите ще е на 23 ноември, когато ще срещнем „Базел“ в София. Ако българският шампион успее да продължи на трето място в групата продължава в Лига Европа.