Правителството ще поеме нов вътрешен дълг от 200 млн. лв.
Правителството ще вземе нов вътрешен заем за 200 млн. лв. под формата на петгодишни ДЦК. Това обяви Българската народна банка, която е организатор на аукциона
Правителството ще вземе нов вътрешен заем за 200 млн. лв. под формата на петгодишни ДЦК. Това обяви Българската народна банка, която е организатор на аукциона
Държавата пласира нов вътрешен дълг в размер на 200 млн. лв. чрез петгодишни ДЦК, но не успя да постигне отрицателна доходност по тях. Това показват резултатите от проведения днес, пети за 2020 г., аукцион.
Министерството на финансите ще проведе нов аукцион за продажба на държавни ценни книжа с надеждата да набави свежи средства в настоящата криза
Правителството ще се възползва от благоприятната пазарна конюнктура, ниските лихвени проценти и високия интерес за провеждането на нов аукцион за продажба на държавни ценни книжа.
На проведения днес аукцион на вътрешния пазар бяха пласирани държавни ценни книжа за 200 млн. лв. съвкупна номинална стойност, съобщава Българска народна банка (БНБ). Постигната среднопретеглена доходност
Министерството на финансите планира да изтегли втори вътрешен заем за годината на стойност 200 млн. лв. в края на месец януари. За предстоящия аукцион съобщи Българската народна банка (БНБ), която ще го организира. Новият дълг ще бъде поет