Ново срутване в мина „Ораново“
Двама работници са тежко пострадали
![Ново срутване в мина „Ораново“](/web/files/articles/57991/narrow_image/thumb_1040x585_mina.jpg)
Двама миньори на 37 и 42 години са пострадали тежко при срутване в рудник "Ораново" в Симитли, предаде БГНЕС. Срутването е станало малко след 4 часа през нощта в рамките на нощната смяна.
В една от галериите на мината е паднал скален къс.
Единият от двамата пострадали миньори в рудник Ораново ще бъде транспортиран до столична болница, съобщи д-р Христо Юруков от спешния център в Благоевград.
37-годинишния мъж е с фрактура на лумбален прешлен, а колегата му, на 42 години, фрактура на подбедрицата. Лекарите ще решат дали ще остане в благоевградската болница за лечение или също ще бъде транспортиран до София.
Няма опасност за живота им категорични са лекарите.
Това е поредният инцидент в мината. През юли 2013 година загинаха четирима миньори при кално свлачище, шлосер почина при издирвателната акция.
От Министерството на енергетиката обявиха ,че техен екип отива на място в мината, за да провери причините, довели до инцидента.