Lidl отвори още четири магазина
Немската компания вече притежава 60 магазина в България
Германската верига за търговия на дребно Lidl е отворила четири нови магазина в Бургас, Русе, Стара Загора и Враца, съобщиха от компанията. С новите обекти веригата вече разполага с общо 60 магазина в 37 града в България.
И четирите нови магазина са отворени в един и същ ден. Според официалното съобщение на дружеството целта е да се засилят позициите на пазара в четирите града, въпреки че там вече има действащи обекти. За тази година плановете са мрежата на компанията да нарасне до 65 магазина.
Откриването на няколко обекта наведнъж не е ново за Lidl. Още със стъпването си на българския пазар през ноември 2010 г. веригата едновременно отвори 14 магазина в 11 града в страната. В края на миналата година броят на обектите бе 55, като сред тях бяха и придобитите и ребрандирани от "Лидл България" магазини на веригата Plus.
