Километрични опашки на турско-българската граница
Забавянето е поради бавната работа на българските митничари

Дълги опашки от коли с турски граждани вече втора седмица са принудени да чакат на турско-българската граница, съобщава bTV. От южната ни съседка обвиняват бавната работа на българските митничари за дългото чакане.
Представител на областната Дирекция за митници и търговия Тракия съобщи, че от турска страна няма проблем, По думите му на Капъкуле около 10 перона обслужват пътниците и преминаването става бързо. Забавянето е поради бавната работа на митницата на Капитан Андреево. През почивните дни то ще става още по-бавно, тъй като на българската митница работят с намален персонал.
Трафикът в края на тази седмица е засилен, тъй като редица гурбетчии се завръщат в европейските държави, където живеят. Още преди сезона на масовите пътувания на работещите в чужбина, властите в Одрин предупредиха българската страна за възможно засилване на потока от преминаващи.
През май финансовият министър Владислав Горанов се срещна с турски представители и ръководителя на регионална дирекция за митници и търговия Мюслюм Ялчън. На нея бе поставен въпросът за необходимостта от ускоряване на митническите процедури на българската граница, особено през активния сезон на пътуванията на турски граждани за ваканцията им в Турция.
Проблемите за пътуващите отново се повтарят, коментира турски митнически представител.