Лудогорец изигра силен мач, но отпадна от Лига Европа

Разградчани завършиха наравно като гост на ФК Копенхаген

Българският шампион Лудогорец не можа да се пребори с датския ФК Копенхаген и отпадна на 1/16 финалите от турнира Лига Европа. Разградчани изиграха добър мач в столицата на Дания, но не успяха да отбележат гол и двубоят завърши наравно – 0:0.

Така след загубата с 1:2 в София, българският шампион напуска турнира. Двубоят се игра пред около 25 хил. зрители на стадион „Паркен“ в Копенхаген, а българската агитка наброяваше 1000 души.

За разлика от първия мач Лудогорец започна доста по-активно, играеше уверено и успяваше да намира празни пространства за бързите си атаки. Българският шампион владееше топката и създаваше опасности пред вратата на съперника.

В 26-ата минута Кафу проби опасно и бе спрян с опасен шпагат от играч на Копенхаген, което доведе до пряк свободен удар, но ударът на Кешеру попадна в стената. 4 минути по-късно румънският нападател на Лудогорец отново се озова в близост до вратата на датчаните и стреля силно, но не успя да уцели вратата.

В 32-ата мунута Минев и Кешеру размениха бързи пасове, топката попадна у Анисе, който не успя да отправи точен удар, а малко по-късно и Натанаел се пробва, но топката отиде високо над вратата.

В 37-ата минута Натанаел отправи нов, по-опасен удар, но вратарят на Копенхаген спаси.  В 41-ата минута датчаните получиха пряко свободен удар, но центрирането на Аугустинсон беше блестящо избито от Владо Стоянов. До края на полувремето лудогорци опитаха още 1-2 атаки, но без резултат.

Второто полувреме започна с равностойна игра. Датчаните играеха доста твърдо, на ръба на грубостта, по-успешно затваряха празните пространства в половината си и не позволяваха на българския шампион да атакува опасно.

В 57-ата минута Минев центрира добре към Кешеру, който изпревари Йоргенсен и стреля с глава, но в аут. В 61-ата минута Вандерсон стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от гредата на Копенгахен. Секунди по-късно Кафу извеждащ пас зад гърба на домакинската защита, но се засуети и ударът му бе блокиран.

В 65-ата минута Георги Дерменджев извади един от вътрешните си полузащитници - Анисе, и на негово място влезе Кишада. Той определено раздвижи играта на разградчани и бе в основата на няколко по-опасни положения.

В 77-ата минута Корнелиус свали с глава към изпуснатия от Марселиньо Кукс, но футболистът на датчаните шутира от 7-8 метра над вратата. До края на мача датчаните бяха по-активни и организираха още няколко опасни атаки, но не успяха да отбележат гол.

"Футболистите изиграха един добър мач, на високо ниво, но в крайна сметка не успяхме да вкараме гол", заяви след мача треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев.