Звездите от Болшой театър ще представят откъс от „Нуреев“ в София
В програма са включени известни балети от световната класика

~ 2 мин.
Десет водещи солисти на „Болшой театър“ се събират на една сцена за грандиозен Гала спектакъл на 29 октомври в НДК, зала 1. Те ще представят откъс от скандалната постановка на Болшой театър "Нуреев" с "Дует на Руди и Марго" в изпълнение на Владислав Лантратов (в ролята на Нуреев) и неговата партньорка на сцената и в живота Мария Александрова и “Писмо” - соло на Денис Савин.
„Нуреев“ получи оценката на критиката и много награди, а премиер балетистът Владислав Лантратов, получи отличие „най-добър танцьор“ за ролята. Най - добрите примабалерини и премиер балетисти на „Болшой Театър“ ще изпълнят Pas De Deux / танцов дует, в който двама танцьори, изпълняват балета заедно/.
В програма са включени известни балети от световната класика: “Дон Кихот” по романа „Дон Кихот де ла Манча“ на испанския писател Мигел де Сервантес, „Спящата красавица”- любим балет на малки и големи от П. И. Чайковски, „Лешникотрошачката” - приказния балет от П. И. Чайковски , “Раймонда” - рицарска легенда, муз. Ал. Глазунов , “Пламъците на Париж” - легендарен балет, посветен на Великата френска революция, муз.. Борис Асафиев, ,"Силфида" - приказка за феи и любов, "Талисман", както и богат съвременен репертоар.
Гала спектакълът на световно ниво е с драматургия, музика и хореография с висока класа и безкомпромисен професионализъм, изящни костюми, впечатляваща мултимедия и ефектно осветление.
Изумителните танцьори, които ще се качат на сцената на зала1, НДК, са: Мария Александрова, Екатерина Крысанова, Анастасия Сташкевич, Маргарита Шрайнер, Владислав Лантратов, Руслан Сквороцов, Вячеслав Лопатин, Артур Мкрчян и др. Трупата на “Болшой Театър“ е по покана в България от Degris Events.