МЗ очаква да намери още нарушения в „Пирогов“
Не може такава голяма държавна болница като УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ ЕАД да се управлява еднолично. От Съвета на директорите твърдят
Не може такава голяма държавна болница като УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“ ЕАД да се управлява еднолично. От Съвета на директорите твърдят
Проверка, извършена от Национална здравноосигурителна каса (НЗОК) в УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов”, е отчела редица нарушения в дейността на лечебното заведение
Мобилно приложение ще известява за всяка промяна в здравното им досие. Целта е всеки да знае дали и кога е било извършено дадено изследване, медицинска дейност, хоспитализации
НЗОК все още няма да глобява лекарите и аптеките, които не издават електронни рецептурни книжки, след като хартиените излязоха от употреба на 1 юли 2021 г., заради технически спънки
Служебното правителство отпусна допълнителни 35 млн. лв. към здравното министерство за бонусите на медиците „на първа линия
Имаме данни и предварителни сигнали за нарушения по отношение на НЗОК и за фалшиви хоспитализации в „Пирогов”. Към момента в лечебното заведение тече проверка.
От 1 юни предписването и отпускането на лекарства, които се заплащат от Здравната каса (НЗОК), вече ще става само с електронни рецепти
Националната здравно-осигурителна каса (НЗОК) планира да пусне мобилно приложение, чрез което хората да имат достъп през телефон до информация за здравното си досие
Рецепти на хартиен носител ще се издават и обработват до 31 май 2021 г., напомнят от Националната здравноосигурителна каса (НЗОК)
Председателят на парламентарната група „Изправи се! Мутри вън!“ Мая Манолова е внесла предложение за промени в Закона за здравното осигуряване
Средствата за допълнителните възнаграждения от 1000 лв. на медиците „на първа линия“ и за поставянето на ваксини са на изчерпване, става ясно от съобщение на НЗОК
Афишираните от премиера Борисов 600 лв. добавки към заплатите на лекарите влизат в сила от 1 януари
Според ДПС това е пореден опит за овладяване на протестите
Националната здравноосигурителна каса да поеме лечението на всички хора, които са болни от COVID-19. Това предлага министерството на здравеопазването с промени в Наредбата за основния пакет от здравни дейности
Парламенът избра проф. Петко Салчев за управител на Националната здравна осигурителна каза (НЗОК), съобщи „Фокус“.