Amazon сключи партньорство с HarperCollins
Компанията за онлайн търговия сключи примирие с книгоиздателската индустрия

Известната компания за онлайн търговия Amazon.com и издателството HarperCollins сключиха нова многогодишна сделка за книги. Тя включва както печатни така и дигитални заглавия, пише New York Times.
Според споразумението издателството, което е собственост на News Corp., ще определя цените на дребно на своите електронни книги, като стимулира HarperCollins да предлага по-ниски цени на потребителите, разкрива анонимен източник.
Разгледана от финансови параметри, сделката все още не е в сила. „HarperCollins постигна споразумение с Amazon. Нашите книги ще продължат да бъдат на разположение в дигиталните и печатните платформи на Amazon”, заяви говорителят на издателството.
„През ноември Amazon постигна подобно дългосрочно споразумение с Hachette Book Group за продажбата на електронни и печатни книги.Това се случи след месеци на ожесточени спорове, които изправят писатели и издатели срещу Amazon.
Hachette e подразделение на френската Lagardere SCA и е четвъртият най-голям американски издател на книги.