Apple временно затваря магазините си извън Китай
Те ще бъдат затворени до 27 март, обяви изпълнителният директор на компанията

© ECONOMIC.BG / БТА
Apple затваря всички свои магазини извън Китай до 27 март с цел превенция срещу разспространението на COVID-19. Това обяви изпълнителният директор на компанията Тим Кук в Twitter.
Онлайн магазинът на производителя на iPhone, както и приложението му „Apple Store“ продължават на функционират, съобщава CNBC. Тим Кук обяви, че компанията е научила уроци от епидемията в Китай и затова предприема тези стъпки.
„Един от тези уроци е, че най-ефективният начин да се сведе до минимум рискът от предаване на вируса е да се намалят социалните контакти“, написа Кук в свои блок, цитиран от CNBC. „Тъй като процентите на нови инфекции продължават да нарастват на други места, ние предприемаме допълнителни стъпки за защита на членовете на нашия екип и клиентите“, пише още той.
В началото на февруари компанията заяви, че временно затваря всичките си физически магазини в континентален Китай до 9 февруари заради коронавируса.
Американският технологичен гигант заяви, че всички негови офиси извън Големия Китай ще преминат към „гъвкави работни условия“ - което означава, че членовете на екипа „трябва да работят дистанционно, ако работата им позволява, а тези, чиято работа изисква те да бъдат на място, трябва да следват указания, за да увеличат максимално междуличностно пространство“.
Apple също така промени политиката си за отпуски, за да „съобрази личните или семейни здравословни обстоятелства, създадени от COVID-19“, каза Кук. Това може да включва възстановяване от вируса или грижа за болен любим човек, добави той.
Световната здравна организация обяви COVID-19 за глобална пандемия в сряда, а в петък, СЗО заяви, че Европа се е превърнала в новия епицентър на вируса. Америка и Европа са двата най-големи пазара за Apple, представляващи около 70% от нетните продажби на компанията.
Решението на Apple да каже на хората да работят от вкъщи идва след като големи технологични фирми, включително Twitter, Google и Amazon, издадоха подобни предложения.