Пълен обрат за гласуването на споразумението за Brexit
Причината е критика към правителството на Тереза Мей

Британското правителство беше разкритикувано, че създава „пълна каша” относно Brexit, след като министърът, ръководещ преговорите от името на Лондон, беше принуден да се обърне на 180-градуса по въпроса за гласуването на споразумението с Брюксел, пише Independent.
След като в сряда Дейвид Дейвис разгневи Камарата на общините с изявлението си, че британските депутати е възможно да не успеят да одобрят споразумение с Брюксел преди осъществяването на Brexit през март 2019 г., в същия ден той коренно промени позицията си.
Освен това британският посланик в Брюксел също предупреди премиера Тереза Мей, че подходът ѝ може да провали Великобритания в преговорите с Европейския съюз. Бившият главен прокурор Доминик Грийв също се включи опитите да бъдат променени плановете на Мей за Brexit. Той написа писмо, че Великобритания трябва да удължи членството си в ЕС след март 2019 г., за да има време парламентът в Лондон да ратифицира правилно финалното споразумение с Брюксел.
Проблемите за британското правителство започнаха, когато Дейвис обяви, че преговорите с ЕС най-вероятно ще продължат до последната минута на 29 март 2019 г. Попитан дали това означава, че британският парламент ще може да гласува споразумението с Брюксел, едва след като Великобритания официално излезе от Блока, той отговори потвърди.
Тереза Мей, която вече е подложена на натиск от депутати от собствената си Консервативна партия да позволи парламентът в Лондон да има право на повече мнение относно споразумението с ЕС, опита да отклони критиките след изказването на Дейвис. Мей заяви, че убедена, че народните представители в Лондон ще могат да гласуват документа преди крайния срок за Brexit през март 2019 г.