Google и Ford ще разработват автономни автомобили
Сделката ще бъде обявена официално от Ford по време на на изложението CES 2016

Google и Ford ще създадат обща компания, която ще разработва автономни автомобили. Сделката ще бъде обявена официално от Ford по време на на изложението CES 2016, което ще се проведе в началото на януари, съобщава Yahoo.
Google ще допринесе към новата компания с опита си в изграждането на система за самоуправляващи автомобили, докато Ford - с разработката и производството на превозните средства. Интернет гигантът вече има 53 тестови автомобила, които обикалят пътищата на Калифорния и Тексас. До момента те са натрупали общо над 2 млн. км.
Новата компания вероятно няма да бъде обвързана с Ford, за да защити компанията от потенциални опити да бъде съдена заради проблеми с бъдещите автомобили.
Сделката няма да бъде ексклузивна и компаниите ще могат да сключват и други партньорства. Google специално води преговори и с други производители на автомобили. За сега и двете компании не коментират темата официално.моуправляващи автомобили, а Ford с разработката и произвоството на автомобили.
Автомобилната компания наскоро сподели, че експериментира със свои системи за самоуправление.