Кои са номинираните за „Мистър и Мисис Икономика 2017“

Кои са номинираните за „Мистър и Мисис Икономика 2017“
За трета поредна година Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България (КРИБ) организира съвместно със Списание Икономика най-престижните бизнес награди  - „Мистър и Мисис Икономика“. Тазгодишното издание на конкурса отново ще се проведе  в столичния хотел „Маринела”. Пищната церемония ще започне в 19 ч. днес, а зрителите на БНТ ще могат да я гледат от 23.15 ч.

Само след броени часове победителите в 14-те категории ще получат статуетката „Рибарят и златната рибка”, изработена от прочутия български скулптор Ставри Калинов, превърнала се в запазена марка на конкурса.

Най-престижни са двете големи награди – „Мистър Икономика“ и Мисис Икономика“. За двата приза се борят общо 8 номинирани.

В категорията „Мистър Икономика“ номинации са получили:
  • Ивайло Славов, изпълнителен директор на „Булпрос Консултинг“ АД;
  • Димитър Димитров, изпълнителен директор на „Софарма Трейдинг“ АД;
  • Румен Костов, изпълнителен директор на „Дружба“ АД;
  • Фахри Идриз, изпълнителен директор „Меаца“ ЕООД.
В категорията „Мисис Икономика“ номинации са получили:
  • Зарина Генчева, управляващ директор на „Метрореклама“ ЕООД;
  • Елина Друмева, управител на „Абритес“ ООД;
  • Савина Влахова, управител на „Агромил България“ АД;
  • Надя Петкова, „Екоинженеринг“ ЕООД.
За останалите 12 приза, разделени в отделни сектори на икономиката, се борят бизнес лидери от 60 компании, работещи в България. По-долу можете да видите пълния списък с дружествата, чиито управители също се борят да получат ценната статуетка.

Категория „Индустрия"
  • „Син Карс Интернешънъл“ ЕООД;
  • „Приста Ойл Холдинг“ АД;
  • „Холсим България“ АД;
  • „Тал Инженеринг“ ЕООД;
  • „Неохим“ АД;
  • „Дунав Прес“ АД;
  • „Теклас България“ АД;
  • „Пневматика-Серта“ АД.
Категория „Финанси и застраховане“
  • ОЗОФ "Доверие" ЗАД;
  • Българо-американска кредитна банка;
  • Ралица Агайн - Гури - Зам.-председател на КФН;
  • ДИГ Илияна Илиева.
Категория „Енергиен сектор“
  • „ЛИДЛ България“ ЕООД за Логистичен център Кабиле;
  • „Мини Марица-Изток“ ЕАД.
Категория „Транспорт и логистика“
  • „Ди Ейч Ел Експрес България“ ЕООД;
  • „Параходство Български морски флот“ АД;
  • „Гопет Транс“ ЕООД;
  • „Юнимастърс Лоджистикс“ АД;
  • „Петко Ангелов БГ“ ЕООД;
  • „Олмена“ ООД.
Категория ИКТ, аутсорсинг и бизнес процеси
  • „Телелинк“  ЕАД;
  • „Лирекс БГ“ ООД;
  • „Булпрос Консултинг“ АД;
  • „Глобал Нет Консулт“ ЕООД;
  • „Навтех Груп“ ЕООД.
Категория „Земеделие и хранителна промишленост“
  1. „Нестле България“ АД;
  2. „Белла България“ АД;
  3. „Билла България“ ЕООД;
  4. „БГ Агро“ АД.
Категория „Строителство“
  • „ЛИДЛ България“ ЕООД за Логистичен център Кабиле;
  • „Геострой“ АД;
  • „Пътстрой-92“ АД;
  • „Хидромат“ ООД;
  • „Каро Трейдинг“ ООД;
  • „Саварона“ ЕООД;
  • „Ардастрой“ ЕООД;
  • „Микс Констръкшън“ ООД;
  • „Артекс Инженеринг“ АД.
Категория „Недвижими имоти“
  • Галакси Инвестмънт Груп ЕООД;
  • Ей Джи Кепитъл АД;
  • Национално сдружение за недвижими имоти /НСНИ/;
  • Артекс Инженеринг АД;
Категория „Образование“
  • Стопанска академия "Д. А. Ценов" – Свищов;
  • Американски университет в България;
  • „Кока-Кола Хеленик Ботълинг Къмпани България“;
  • Американски колеж в София;
  • Висше училище по застраховане и финанси;
Категория „Здравеопазване“
  • МБАЛ за женско здраве "Надежда"  АД;
  • УМБАЛ "Софиямед" ООД;
  • МБАЛ "Хигия" АД;
  • МБАЛ А. Дафовски Кърджали;
Категория „Консултантски услуги“
  • „Брейн Сторм Консулт-ОД“ ЕООД;
  • „Клийнтех България“ ООД;
Категория „Услуги и търговия“
  • „Елит Травел Интернешънъл“ ЕООД;
  • „Билла България“ ЕООД;
  • „ОМВ България“ ЕООД;
  • „Белаз–София“ ЕООД;
  • „Зори 2004“ ЕООД;
  • „Лидл България“ за Социално отговорна инициатива "Ти и Lidl за по-добър живот";
  • „Лидл България“  за Реални възможности за българските производители (Родна стряха, Балканска седмица, Винена тема).
Коментари: 0