Петролът се покачи с над 2 долара за барел
МВФ намали прогнозата си за световния икономически растеж през 2017 с 0.1% до 3.5%

Валутни пазари
Силното рали на петрола помогна на високо доходните валути да поскъпнат като най-добре се представи канадския долар. Той свали зелените пари с 1% и технически проби подкрепата при 1.2835, която започна да се формира през февруари 2015. Слизането под тази цифра е значително събитие и отваря вратите за по-голямо слизане.
Австралийският долар също се наслаждаваше на силно рали и се търгува близо до върховете за годината. Валутата е купувана и от инвеститори и от фондове.
В долар/йена имаше вчера известни покупки при дъната. Това изглежда ще доведе до някаква зона на подкрепа под нивата от 108.
Европейските валути също напреднаха, но в края на деня загубиха печалбите.
Лихви
Облигациите следваха настроенията относно рисковите покупки и претърпяха разпродажби заради ралито на петрола. Доходността по две годишните американски книжа скочи с 4 базови пункта, а тази по десет годишните с 5 базови пункта до нива от 1.776%.
Суровини
Златото спадна слабо, тъй като доларът възвърна частично позиции в края на деня. Налице са сигнали, че се подобрява търсенето от физическия сектор в Китай. Междувременно спреда между златото и среброто спадна до най-ниски нива за последните два месеца, защото среброто се представи доста по-силно от останалите благородни метали.
Рисковите покупки на пазарите дадоха подкрепа на базовите метали. Цинкът нарасна, тъй като запасите му намаляха до нива от 2007 година.
Петролът се покачи с над 4% и се търгува близо до четири месечни върхове при слуховете, че Саудитска Арабия и Русия са се споразумели за замразяване на продукцията.
Капиталови пазари
Вчера беше положителен ден за акциите като суровините и цените на петрола даваха сила. Уолстрийт се покачи като начело на растежа беше енергийния сектор.