Forever 21 подаде молба за банкрут
Този ход вероятно означава ликвидация за компанията, която не успя да намери купувач за своите около 350 магазина в САЩ

© ECONOMIC.BG / Depositphotos
Американската компания за бърза мода Forever 21 подаде молба за банкрут в неделя, съобщава Reuters. Това е втората молба на компанията в рамките на шест години заради затрудненията, свързани с намаленото пазаруване в моловете и засилващата се конкуренция от онлайн търговците на дребно.
Този ход вероятно означава ликвидация за компанията, която не успя да намери купувач за своите около 350 магазина в САЩ. Неговата търговска марка и интелектуална собственост - все още притежавани от организация, наречена Authentic Brands Group - може да продължат да съществуват под различна форма.
Тежката съдба на компанията
Последният път, в който модния бранд беше изправен на ръба на оцеляването беше през 2019 г., когато отново подаде молба за банкрут по глава 11. Но беше спасена от собственика на марката Authentic Brands Group и операторите на молове Simon Property и Brookfield Asset Management Inc.
Authentic Brands ще продължат да притежават търговската марка и интелектуалната собственост на Forever 21, която може да продължи да съществува под някаква форма. Изпълнителният директор на Authentic Brands Джейми Солтър миналата година нарече придобиването на Forever 21 „най-голямата грешка, която направих“.
Forever 21 заяви, че ще проведе ликвидационни продажби в своите магазини, като същевременно ще проведе контролиран от съда процес на продажба и маркетинг за някои или всички свои активи.
Компанията заяви, че нейните магазини и уебсайт в Съединените щати ще останат отворени и ще продължат да обслужват клиенти, както и че нейните международни магазини остават незасегнати.
Основана в Лос Анджелис през 1984 г. от южнокорейски имигранти, Forever 21 в разцвета си беше популярна сред младите купувачи, търсещи стилни, но достъпни дрехи. До 2016 г. тя управлява около 800 магазина в световен мащаб, като 500 от тях са в Съединените щати.