Вечерни новини: АПИ пусна „малки“ търгове за пътна поддръжка; Кабинетът пак не казва какво ще прави с ТЕЦ-овете
Министерство на туризма ще актуализира туристическите райони; Правителството възражда „Хели Мед Сървиз“

© ECONOMIC.BG / БТА
АПИ изненадващо пусна „малки“ търгове за пътна поддръжка
Агенция „Пътна инфраструктура“ обяви новите поръчки за текущ ремонт и поддръжка на пътища в страната. Противно на очакванията обаче търговете са с хоризонт на действие от едва 18 месеца и то с условия, които предвиждат по-ранното им приключване. Общата прогнозна стойност на поддръжката на всички области и магистрали в страната е малко над 849.4 млн. лв. без ДДС.
Териториални планове 2.0: Правителството пак не казва какво ще прави с ТЕЦ-овете
В опит да спаси над 1.2 млрд. евро по Плана за възстановяване, правителството на акад. Николай Денков публикува днес втори вариант на териториалните планове за справедлив преход на въглищните региони Стара Загора, Кюстендил и Перник. Обсъждането им трябва да приключи до края на септември и да бъдат одобрени от Европейската комисия до края на годината.
Правителството възражда „Хели Мед Сървиз“
Полузакритото дружество „Хели Мед Сървиз“ ще бъде възродено от кабинета „Денков“, след като беше закрито от служебния кабинет преди няколко месеца. С решение на Министерския съвет от днес ликвидацията му се спира, съобщи транспортният министър Георги Гвоздейков, който преди да бъде назначен на поста бе директорът на „Хели Мед“.
Министерството на туризма ще актуализира туристическите райони
Министерството на туризма ще актуализира информационната система за деветте туристически района на България с цел повишаване на качеството на услугата. Ще бъдат добавени нови функционалности за цел по-лесно рекламиране на услугите, които се предлагат в съответния регион. Географски районите остават същите. Това става ясно от документацията на обществената поръчка, обявена от ведомството и качена в портала за обществени поръчки.
Q&A: Какви са предимствата на новото Дружество с променлив капитал?
(р)Еволюционна промяна, която обещава да подобри бизнес климата и поне частично да спре отлива на български компании към чужди държави. Така накратко изглежда визията за светло бъдеще, която чертае новата правна форма в българското търговско законодателство – дружеството с променлив капитал (ДПК), чието създаване депутатите приеха този юли.
Слънцето – новото зарядно на бургаските автобуси
Стремежът на Бургас към електрификация на обществения транспорт е още една стъпка към "позеленяването" на града. Вече може да се каже, че над 50% от линиите в крайморския град вече са електрифицирани, а освен това общинският оператор „Бургасбус“ започна да строи и фотоволтаичен парк, който ще ги зарежда.
„Неохим“ спря производството в цеха за амоняк
Българският производител на торове „Неохим“ е спрял производството в цеха си за амоняк, докато всички останали агрегати продължават да работят нормално. Това става ясно от информация до борсата, публикувана от публичната компания.
Крахът на жилищния пазар в Германия
В продължение на доста години жилищният пазар в Германия бе в подем и отчиташе невиждан бум. Сега обаче ситуацията е доста по-различна. Секторът е изправен пред редица предизвикателства, последното от които е отчетената многомилиардна загуба от най-голямата корпоративна група за недвижими имоти в страната – Vonovia. Освен това, все по-трудно се намира и работна ръка в сектор „Строителство“, което допълнително утежнява ситуацията.