Петролът поскъпна след проблеми с доставките
Пореден ден на загуби бе отбелязан на американските фондови пазари

© ECONOMIC.BG / Unsplash
Пореден ден на загуби бе отбелязан на американските фондови пазари в сряда. Темата около новите варианти на COVID-19, както и докога ФЕД ще продължи със свободолюбивата си политика, беше в центъра на вниманието отново. Dow Jones и S&P 500 се понижиха с 0.76% и 0.20% респективно, а пък NASDAQ изтри снощните печалби, губейки 0.57% от върха. Спадът в технологичния сектор се пренесе и в Европа, където DAX претърпя крах от 1.47%. FTSE 100 също намаля с 0.75%.
Щатският петрол поскъпна след проблеми около доставките – най-близкият фючърсен контракт на WTI се търгуваше на 69.42 USD за барел. Златото отново не успя да пробие 1 800 USD, завършвайки вчерашната сесия на цени от 1 789 за тройунция.
Акценти днес
Икономически данни – Основен лихвен процент в Еврозоната
Освен решението за основния лихвен процент в Еврозоната, главните икономически данни ще дойдат отвъд Океана. Ще разберем за броя седмични молби за помощи при безработица, както и нивата на запаси не нефт, дестилати и бензин.
Инструмент на фокус
Total – Дневна
Акциите на компанията бяха в подем от средата на април, въпреки колебанията по пътя към сегашните стойности, но задържане над локалната съпротива около 40 EUR така и не бе изпълнено, което доведе до корекция в цената. 100-периодната експоненциална пълзяща средна се явяваше като стабилна подкрепа, която вече е съпротива. Нейният пробив нагоре би затвърдил връщането към предишния временен връх, но първо трябва да бъдат преминати нивата около 38 EUR.
NZD/USD – Дневна
Валутната двойка все още не е излязла напълно от низходящия си тренд, започнал в средата на юни. Оптимистично за купувачите е, че за пръв път от доста време цената се намира на прилично разстояние от 50-периодната пълзяща средна. Дългосрочната подкрепа ще бъде изпробвана отново, ако мечи движенията се засилят и върнат цената под 50 ЕМА, докато пък пробив над 0.72-0.73 би бил ясен сигнал за излизане от негативния тренд.
Nat. Gas – Дневна
Най-близкият фючърсен контракт на природния газ продължава да впечатлява с бичи тренда, започнал преди 4 месеца. Необичайно горещото време в САЩ беше катализатора зад поскъпването на иначе силно сезонната суровина. В момента наблюдаваме старта на консолидация, подобна на тази в началото на месеца, след която беше покорен нов временен връх. Старата съпротива около 4.750 е новата подкрепа, като няколко неуспешни опити за пробиването й биха потвърдили тезата. Все пак дивергенцията между новия връх и движението на MACD линиите биха били признак за началото на низходящ тренд.
Dow Jones – Дневна
Индустриалният индекс на Щатите в момента прави една от много си корекции по пътя към нови и нови върхове – или поне на това сме свикнали да виждаме досега. Темповете към новите рекорди определено се забавиха, като намирах сериозна съпротива на нива около 35 600 пункта. Допълнително се намираме и до предела на ценовия тунел от най-скорошното рали, стартирало през март. Движим се вече и под 50 ЕМА, което въпреки това като че ли е повод за скок в цената в последно време; препродадените стойности на бавния Стохастик също може би предвещават ново задаване на биковете. Пробив и задържане под ценовия тунел, както и пробив над горепосочената съпротива, са главните ориентири за посоката през идните сесии.
Изсточник: https://www.elana.net/bg/trading/index.html