Сривът на китайските борси продължава
Останалите азиатски пазари възвърнаха част от загубите си

Последното денонощие беше едно от най-напрегнатите на валутните пазари в последните няколко години. Инвеститорите потърсиха алтернативи на риска и се насочиха към активите-убежища.
Борсовият срив се разпространи далеч отвъд ценните книжа -.Азиатските валути се обезцениха спрямо долара, а руската рубла загуби почти 3% от стойността си. Еврото също поскъпна спрямо щатската валута.
Китайските борси продължават да отбелязват спад за втори пореден ден. Другите азиатски пазари обаче възвърнаха част от загубите си и отбелязват ръст. Тази сутрин, на борсата в Токио, йената получи много силна подкрепа и добави 3% към стойността си. Вчера японските пари се разменяха на нива от 212-122 йени за долар, докато днес курсът вече е на ниво от 119.
Другата голяма тема на валутните пазари и най-вече какво се смята да се прави с Федералният резерв, какви са намеренията на Джанет Йелън и колегите й. На фона на всеобщия хаос на пазарите, на преден план излиза нова прогноза - че Фед ще трябва да отложи планираното повишение на лихвите за догодина. Все повече анализатори се присъединяват към това мнение, някои дори смятат, че лихвите едва ли ще бъдат повишение преди март 2016 година.
Влошаването на финансовия климат и турбуленциите на пазарите, според експертите, дават възможност на централните банкери в Съединените щати да запазят настоящата линия на монетарната политика.