Връзват и автоматите на самообслужване с НАП
Свързването трябва да стане до края на годината
~ 1 мин.
Автоматите на самообслужване също ще бъдат свързани с Националната агенция за приходите (НАП). Това предвиждат изменения в Наредбата за регистриране и отчитане на обороти в търговските обекти чрез фискални устройства, изготвени от финансовото министерство. Целта е да и тези обороти да се отчитат в реално време оборотите си.
Така към данъчните ще се свържат автоматите за продажба на напитки и храни, за обмяна на валути, за плащане на комунални сметки и паркинг услуги. В обхвата на наредбата попадат дори автоматите с развлекателен характер - като детски люлки.
Автоматите няма да издават хартиени касови бележки, но всички трябва да покрият новите изисквания и да се вържат с приходната агенция до края на годината.