Правителството извади още 20 млн. евро за поддръжка на пътища
Средствата по бюджета на регионалното министерство ще обезпечат плащанията на АПИ към изпълнителите
© ECONOMIC.BG / Красимир Свраков
Снимката е илюстративна
Републиканската пътна мрежа ще бъде финансирана целево с допълнителни 19.5 млн. евро. Средствата са одобрени от Министерския съвет на заседанието в сряда и са предназначени за разплащане на дейности по текущ ремонт и поддръжка, извършени по възлагане от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ).
Финансирането се осигурява по бюджета на Министерството на регионалното развитие за 2026 г. Решението е съобразено с разпоредбите на Закона за публичните финанси и влиза в сила след приемането на държавния бюджет за текущата година, пише в мотивите към него.
Така се предоставя възможност за заплащане на изпълнени дейности по възлагане от Агенция „Пътна инфраструктура“, които са от съществено значение за подобряване на качеството на транспортната инфраструктура и повишаване на безопасността“, посочват от правителствената пресслужба.
Припомняме, че на заседанието в сряда кабинетът отпусна и 25 млн. евро за индексации на жп проекти.
