В Япония посочиха наследник на Шиндзо Абе
Очаква се Суга да бъде одобрен за министър-председател на страната до дни

© ECONOMIC.BG / БТА
Главният секретар в кабинета на настоящото правителство в Япония – 71-годишният Йошихиде Суга бе избран за новия лидер на управляващата Либерално-демократична партия след оттеглянето на Шиндзо Абе по здравословни причини в края на миналия месец.
След като консервативната партия избра Суга за свой нов лидер, в сряда в парламента ще се гласува дали той да поеме и поста министър-председател на страната. Очаква се това почти сигурно да стане факт, тъй като Либерално-демократичната партия има мнозинство.
Суга се смята за близък съюзник на Абе и вероятно ще продължи неговия курс, ако заеме премиерския пост, пише Reuters. Новият министър-председател следва да остане на позицията си до изборите през септември 2021 г.
Haй-дългoгo yпpaвлявaлият япoнcĸи пpeмиep Шиндзo Aбe зae пocтa нa миниcтъp-пpeдceдaтeл нa cтpaнaтa зa втopи път пpeз 2012 г., опитвайки да съживи третата по големина икономика в света с план, оставащ в историята под името "Абеномика".